Mika Ruokonen, Head of Service Business Unit, Finlandia

Ruokonen-Mika.jpg

Imię i Nazwisko: Mika Ruokonen
Pseudonim: Magic Mike
Lokalizacja Caverion: Vantaa
Edukacja: Magister Technologii i Zarządzania Produkcją

Opis mojej pracy: Moje stanowisko to 'Head of Service Business Unit'. Jestem odpowiedzialny za rozwój biznesowy, sprzedaż i zarządzanie relacjami z klientami Caverion w Finlandii. Do moich obowiązków należy analiza kondycji naszego oddziału oraz planowanie przyszłych celów w wyżej wymienionych obszarach biznesowych.


Moja ścieżka kariery w CaverionZaczynałem w tej firmie jako praktykant podczas studiów dyplomowych w 2011 roku, a po obronie pracy magisterskiej rozpocząłem pracę jako kierownik obsługi klienta. Byłem odpowiedzialny za utrzymanie nieruchomości jednego z naszych klientów. W 2012 roku objąłem stanowisko Specjalisty ds. Rozwoju - moim głównym zadaniem było rozwijanie procesu obsługi klienta. W 2013 roku zacząłem rozwijać jednostkę o nazwie Centrum Usług. Na początku 2016 roku rozpocząłem pracę jako Kierownik Działu Technicznego zespołu w południowej Finlandii, a na początku 2019 roku zostałem Dyrektorem Działu Usług, który jest odpowiedzialny za rozwój biznesu, sprzedaż i zarządzanie relacjami z klientami Caverion w Finlandii.

Jak wygląda przykładowy dzień mojej pracy w Caverion: Mój dzień zazwyczaj składa się z  wielu spotkań wewnętrznych i zewnętrznych. W wielu przypadkach jestem łącznikiem pomiędzy klientami a naszą organizacją. Na co dzień likwiduję  różne „wąskie gardła”, aby uzyskać optymalną wydajność. Przygotowuję też wiele różnych raportów na temat naszych wyników, aby lepiej zrozumieć istotę naszej działalności. Moje stanowisko wiąże się też z wieloma obowiązkami poza granicami kraju: reprezentuję Finlandię w wielu projektach deweloperskich i raportuję naszą działalność do Caverion Group.

Moje zainteresowania : Siłownia, jazda na rowerze, polowanie i taniec. 


Kiedy byłem dzieckiem chciałem zostać: Szefem kuchni lub aktorem.


Jeśli mógłbym zostać postacią z bajki, wybrałbym: Salesman Mynttinen – Mam szczęście do znajdowania się w dziwnych sytuacjach.

Co najbardziej lubię w pracy w Caverion: Wspaniali współpracownicy i bardzo profesjonalna organizacja dążąca do osiągniecia pozycji lidera  w swojej dziedzinie, z innowacyjnym podejściem i oferująca możliwości rozwoju kariery!